Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

3 kuželky k dobru znamenaly triumf Ladislava Švece

« zpět na seznam

1.4.2019

3 kuželky k dobru znamenaly triumf Ladislava Švece

Po dámské 2. lize jednotlivců odehráli svůj druhý hrací den v sobotu 30. března nŽižkovském Xbowlingu i pánové. Kompletní osmička hráčů, byť opět bez účasti Miroslava Bílka, kterého po minulém záskoku Jana Babky tentokrát suploval Zdeněk Barták……..

Od počátku jsme byli v drtivé většině duelů svědky výborných výkonů, se skvělou formou se tento den potkal Pavel Štafa, jež udivoval vysokými náhozy a po zásluze skončil na druhém místěprůměrem 213, 86. Ba co víc, pouhopouhé 3 kuželky mu chyběly, aby atakoval i prvenství Ladislava Švece. Ten tak vítězí se ziskem 1 720 bodů a vynikajícím průměrem 218,57. Bronzová pozice patří stále ještě nadějnému, nedávnému oslavenci Lukáši Gurgulovi, poslednímu s průměrem nad 200 a sice 202,43 a 1 587 body.

Jeho konfrontace s Ladislavem Švecem patřila k ozdobám soutěže (224 : 278), zrovna tak jako duel Pavel Štafa versus Jaromír Makovec (235 : 217) v témže kole. Ladislav Švec potěšil oko nejednoho přihlížejícího také výkonem 258 a po zásluze i díky tomu postupuje do 1. pánské Ligy jednotlivců, kam dozajista patří. S největší pravděpodobností jej tak doprovodí nejen Xbowlingovský kolega Lukáš Gurgul, byť velmi těsně.

Oproti tomu do nižší, tedy 3. ligy, sestupují minimálně na jednu sezónu, k pádu dopředu odsouzený Miroslav Bílek spolu s Aurelem Baltaretu, jemuž se z aktivních hráčů podařilo nasbírat bohužel bodů nejméně. Díky všem za účast a na viděnou v dalším pokračování soutěže, ať už v jakékoli lize.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov