Xbowling Žižkov, Praha 3

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 143

Bohumil Brázda se dočkal skleněné kuželky na Štěpánské Devítce

« zpět na seznam

27.12.2023

Bohumil Brázda se dočkal skleněné kuželky na Štěpánské Devítce

Jako každý rok již tradičně se hraje na druhý svátek vánoční Štěpánská Žižkovská Devítka, na kterou si přišlo poměřit síly 36 hráčů, kteří naplnili kompletně osazovačku a opravdu bylo o co bojovat a postup do semifinále, tak nebyl úplně jednoduchý. Po dohraných kvalifikačních rundách bez předehrávky si přímý postup do finále vybojovali: Filip Jiránek, Petr Ondrejec, David Dvořáček a Petr Vrba díky vzdání se postupu Martina Russe.

Boj o postup do finále mezi 14 hráčů se odehrával na vysokých číslech a nakonec nestačilo Lukáši Gurgulovi 410 bodů, takže získal cenu na cestu domů. Ocenění za nejvyšší nához 300 bodů si v kvalifikaci získal Jaromír Vohryzka a pouze jediný hráč ho dokázal zopakovat, ale ne úplně v pravý čas a byl to Martin Russ v semifinále. První místo a skleněné kuželky se dočkal Bohumil Brázda, který zahrál konečný součet 520 bodů a uzavřel tak poslední turnaj na této herně. Druhý skončil se součtem 495 bodů Josef Colon. A na třetím místě skončil přímý finalista Petr Ondrejec, který zahrál součet 491 bodů. Do finále se podařilo postoupit jediné ženě, která sice skončila až na 18. místě, ale žádná jiná žena jí toto ocenění nemohla sebrat a byla to Dáša Vohryzková. Nejvíce parohů turnaje tento turnaj hodila Kateřina Šponerová a to 6 parohy a stejný počet si mužské kategorii hodili Tomáš Brich a Štěpán Blaška.

Rozhodovalo se také o celoročním pořadí, do kterého se ještě dali nasbírat cenné body a nakonec bez ohrožení si první místo vybojoval Miroslav Jiránek291 body, druhý skončil Martin Palas272 body a třetí místo získal Jaromír Vohryzka za 265 nasbíraných bodů. Další pořadí je následující: Jan Štulc (262 bodů), Martin Russ (262 bodů), Jakub Novák (258 bodů), David Dvořáček (255 bodů), Dušan Kovařík (254 bodů), Josef Colon (253 bodů) a na 10. místě skončil Jaromír Makovec s (242 body). Pro prvních 24 hráčů je také připraveno Deívtkové Masters, které se bude hrát v neděli 25. února, kde proběhne i vyhlášení nejlepších hráčů a odehraje se velmi zajímavé finále pro nejlepší hráče. Další devítka nás čeká v lednu s klasickou předehrávkou 8. ledna a hlavním hracím dnem 9. ledna 2024. Opět se těšíme na viděnou a přijďte sbírat body do dalšího bowlingového roku 2024.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov