Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

Express XXL deklasoval soupeře a vítězí v 6. lize Xbowlingu Žižkov

« zpět na seznam

22.5.2019

Express XXL deklasoval soupeře a vítězí v 6. lize Xbowlingu Žižkov

V pondělí 20. května ukončily letošní jubilejní 20. sezónu ABL i týmy 6. ligy Xbowlingu Žižkov svým závěrečným, pro jarní soutěže typickým, pátým kolem. Dva z účastnivších se musely narychlo doplnit svou sestavu, když Jack Moto Teamu chyběli díky dovolené Eva Baconyová s Ivanem Koberem a tak z Kralupské bowlingové líhně zaskočili manželé Demovičovi. Ještě strastiplněji dávali dohromady aspoň základní sestavu KSK a až během úvodního tréninku získali záskok v podobě přítelkyně Václava Havlíčka (Sejsmická aktivita) Kamilu Fišárovou (patří jí tak obrovské díky), jinak fandící svému milému, aby tak mohli ke svým střetnutím nastupovat ve třech hráčích. Těžko i říct, s jakou odezvou se setkalo vzájemné utkání obou družstev a zejména jeho výsledek doma, když v závěrečném kole na sebe tato družstva a dokonce i hráči narazili a Kamila Václava přetlačila v poměru 161 ku 160 i bez dámského handicupu.

Možná tím i Sejsmická aktivita přišla o stěžejní body, znamenající umístění v tabulce. Nicméně končí na bronzovém stupínku se ziskem 87 bodů a ztrátou pouhého 1 a půl bodu na stříbrnou pozici. Tam se se soutěží loučí dlouho vedoucí Las Cucarachas, kteří do večera vstupovali sice s náskokem 3 bodů na svoje nejbližší pronásledovatele asice Sejsmickou aktivitu a Express XXL, shodně se 70 body. Možná i díky vlažnějšímu úvodu a naopak drtivému tlaku se druzí zmiňovaní přes ně přehnali, když definitívu získali ve vzájemné konfrontaci díky triumfu 4 ku 1. Las Cucarachas z této situace byli natolik konsternováni, že dokonce poslední utkání dne i soutěže utrpěli prohruMistry adíky tomu si i vysloužili cenu útěchy za Nejnižší týmový výkon celého ročníku hodnoty 395

Přesto na jejich konečný průměr to velkého vlivu nemělo a tak s 491,87 postupují do 5.ligy, jež již derniéru má za sebou s předstihem, na úkor Bowlmasters B (průměr 466,10). Expres XXL opravdu závěrečný hrací den neponechal nic náhodě, získal 25 bodů, když nepoznal hořkost porážky a vítězí v celé soutěži s konečnými 95 body. I je tak v podzimním pokračování ABL čeká účast v 5. lize Xbowlingu Žižkov.

Oproti tomu přímý sestup do 7. místní ligy postihl díky 57, 5 získaných bodů Mistry na místě sedmém, bohužel zřejmě však i šesté KSK (bodů 59,5 a zejména průměr 460,00, jež je o dost nižší než u týmů aspirujících na postup z nižší ligy, přes jejich prozatím neodehrané rozlučkové porce duelů každého s každým).

Z po skončení utkání vyhlašovaných a oceňovaných počinků během celé sezóny lze vyzdvihnout, kromě toho nejdůležitějšího, a sice pořadí samotného, Nejvyšší týmový výkon, jehož autory jsou Express XXL a má hodnotu 636, jakož i přes spoustu dalších výrazných individuálních počinků i zápisy do Silver Clubu i zvýšení osobního maxima Simony Chaloupkové (Las Cucarachas) díky 236 a 234 bodů Daniela Jakobssona (PolarBears). Zejména však 259 Pavla Plachého (Express XXL) a 260 Václava Havlíčka (Sejsmická aktivita), tedy zápisy do CLUBU Gold. Nejlepší hráčkou skupiny se stala Hana Uhlířová (Mistři) s průměrem 159,15, hráčem poté Daniel Jakobsson se 193,15 a tím Nejužitečnějším Pavel Javůrek26 získanými body duely hráč versus hráč.

 Všem díky za účast jak tento večer, tak po celou sezonu a na podzimním pokračování na viděnou. Pro ty, co si letní prázdniny alias dobu dovolených kromě tréninků chtějí zpestřit hrou, zveme na blížící seindividuální Mistrovství ABL Žižkova, jakož i letní tréninkový turnaj Summer Cup anebo týmovou Letní devítkovou ligu.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov