Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

Family Fitness odolali náporu BT Notaxa a oba jdou do Žižkovského velkého finále Letní devítkové ligy

« zpět na seznam

19.8.2019

Family Fitness odolali náporu BT Notaxa a oba jdou do Žižkovského velkého finále Letní devítkové ligy

Závěrečný čtvrtý hrací den Letní Devítkové ligy Xbowlingů Žižkov a Strašnice je jako první minulostí pro skupinu A. Po třech kolech z úvodu prázdnin tentokrát s výraznější pauzičkou dorazila všechna družstva, byť zejména RollEX musel úvod večera řešit cestou lehce kostrbatou, avšak vše dopadlo ku prospěchu hráčů i hry.

Po dnech předchozích byla tabulka rozdělena na dvě přibližně bodově vyrovnané trojice a tak vedoucí Family Fitness, BT Notaxo a zmiňovaný RollEX soupeřili o vítězství ve skupině a postup do nadstavbového A finále Letní devítkové ligy Xbowlingu Žižkov a Strašnice. Sem postupují první dva týmy ze Žižkovských skupin A, B i C a mužstvo s nejvyšším průměrem z místa třetího.

Po poslední porci duelů každého z každým se pořadí v tabulce vykrystalizovalo v podstatě podle předpokladů, byť BT Notaxo mohutně finišovalo, bylo nejen bodovým ziskem (20 bodů) tento den nejlepší, na vyšší, než stříbrné pódiové umístění jim to s celkově 66 body však nestačilo. Vítězství si cestou ne vždy snadnou uchovali Family Fitness, kteří získali o tři body více, tedy svou pouť končí na bodech 69. Obě tyto seskupení tedy po zásluze postupují do velkého finále. Jaké si zahraje bronzový RollEX (59, 5 bodu a zejména důležitý konečný průměr 602, 40), se dozvíme zhruba za týden, kdy svá závěrečná klání absolvují i zbývající skupiny.

Souboje o konečné pořadí a postup „alespoň“ do B finále svedla zbývající trojice E.V.I.K., Zevláci a Ježkovi voči. Ačkoli posledně jmenovaní měli pozici před zahájením nejlepší, zřejmě cesta a pobyt na tréninkovém kempu nejmenovaného Moravského sesterskobratrského centra své stopy zanechaly a tak jejich nízký bodový přísun tohoto večera znamená, že končí s 33, 5 body na 6. pozici a tím pádem pro ně letní sezona končí. Zevláci uhráli na pátém místě o dva body v součtuvíce a budou čekat, zda z tria týmů skončivších na právě pátí ve svých skupinách na ně nezbyde s průměrem 552, 60 Černý Petrv podobě nepostupu do nadstavby, když z pátých míst postupují 2 ze 3 družstev. Nakonec k překvapení nejen svému čtvrtí završili hoši týmu E.V.I.K. s body 36, 5 a Ti mají B finále právo zahrát si jisto jistě.

Ani dnes jsme nebyli svědky žádného maximálního náhozu aspoňdevítkové 300, nejblíže této metě bylMichalBeneš z vítězného týmu s výkonem 268 bodů.Family Fitness jsou taktéž pachateli Nejvyššího týmového výkonu večera a sice 738 bodů.Celkově je Nejlepším hráčem Ondřej Kvasnička(BT Notaxo) s průměrem 236, 59, v ženské kategorii nejvyšších, téměř shodných průměrů dosáhlo duo BT Notaxa Alena Sovová Gabrielou Malcovou (208, 80, respektive 208, 40), avšak zahrály si pouze jeden večer, oproti tomu Jana Lišková (RollEX) odehrála utkání všechna a triumfuje tak s průměrem 199, 45.Nejužitečnějšímhráčem je pak Michal Beneš15, 5 body.

Závěrem všem děkujeme za účast a připomínáme těm týmům, jež se finále Devítkové ligy týkají, že jejich, již i finančně honorované večery se na Žižkovské herně konají v termínech nejprve „B“ netradičně ve čtvrtek 29. srpna a poté finále „A“v neděli 1. září od klasických 19:00. Zde se kromě jiného rozhodne, kdo poté bude mít právo býti vyslancem Xbowlingovské líhně na Celorepublikovém finále na herně Best Bowlingu Zličín v záříjovém termínu….

Váš Xbowling team - bowling Žižkov