Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

Hra Koček s myšmi v podání BT Notaxa L

« zpět na seznam

11.4.2019

Hra Koček s myšmi v podání BT Notaxa L

Blok čtvrtých, pro herny Xbowlingů jarně tradičně předposledních, hracích dní ABL jako první okusila 4. liga té Pražské vlajkové a sice Žižkovské. Po absolutně pohodovém večeru už snad ani ten nejzarytější pesimista a matematický analytik nemůže vyvracet fakt, že dámské seskupení BT Notaxo L je novým účastníkem 3.Středočeské ligy ABL pro nový podzimní 21.ročník, byť před všemi zúčastněnými je ještě celý jeden hrací den. Ten však s nadějí a různými plány vzhlížejí spíše týmy dolní poloviny tabulky.....

Oproti tomu něžnější odnož stále se rozmáhajícího bowlingového společenství BT Notaxo jej může pojmout jen coby cestu k oficiálnímu potvrzení jejich vítězství a postupu do vyšší ligy i dekorování vítězek, individuálních jakož týmových ocenění nevyjímaje. Náskok na špici tabulky je totiž při aktuálním zisku 96 bodů (když očekávané překonání magické hranice 100 bodůjiž tohoto večera se navzdory očekávání ještě nepodařilo) naprosto neotřesitelný a ani druhý LUMION by při fantastické formě, štěstí a oproti tomu výpadku dam ztrátu 21, 5 bodu prostě dohnat schopen nebyl. Navíc chlapci si spíše budou hlídat svou stříbrnou pozici, zaručující účast v baráži taktéž o postup do 3. ligy, kam by dle slov vlastních rádi zavítali zrovna tak.

Mají k tomu luxusní předpoklad, neboť bronzoví NEXT při zisku 61 bodů na LUMION má již 13 a půl bodový deficit. BT Notaxo L poslední pochybnosti rázně rozmetaly hned v úvodu večera, kdy shodně 5:0 deklasovaly své oba dva zmiňované největší rivaly a pak již mohly v poklidu i občas lehce bohorovně pár bodíků ztratit (ku příkladu 490 : 491BDT SeaWolf), aby ze své dominance ničeho netratily.

Při pohledu na tabulku je na první pohled jasné, že první tři družstva mají své jasné, ovšem od čtvrtého po sedmé místo bude závěrečný hrací den tuhý boj ostatních týmů o nepopulární pozici Černého Petra alias 7. pozice s jistotou přímého sestupu do nižší, tedy 5. ligy i stupínku šestého, kde si skončivší mužstvo bude posléze porovnávat průměr s tím z místa druhého konečného pořadí právě 5. ligy. Nejtěžší výchozí pozici mají Dů-hodci, ale jak je u pánů zvykem, všanc jistě dají nejen své letité zkušenosti a um… To vše bude nad slunce jasné v pondělí 13. května, kdy derniérový večer vypukne.

K statistikám jen toliko, že jediným, kdo tentokráte pokořil hranici „alespoň“ Silver Clubu, byl Lukáš Obrusník (Drtivý dopad) výkonem 233 bodů, Nejlepším hráčem a taktéž hráčkou zůstala Věra Váchová(BT Notaxo L) s průměrem 191, 48 a je současně i s 18 body Hráčem nejužitečnějším. Dělí se prozatím o tento primát s Tomášem Kadlčíkem, tahounem družstva NEXT, jež je celkově stříbrný v jednotlivcích a jako jediný dokázal narušit hegemonii královen soutěže.

Váš Xbowling team - bowling Žižkov