Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

Lukáš Gurgul po krátké odmlce vítězí na Žižkovské devítce

« zpět na seznam

9.10.2019

Lukáš Gurgul po krátké odmlce vítězí na Žižkovské devítce

Přes výrazně okleštěnou obsazovačku říjnové Xbowling Devítky dorazilo na pondělní předehrávku 7. 10. a zejména hlavní hrací den v úterý 8. 10. solidních 40 hráček a hráčů. Vezmeme-li v potaz souběžně hrané jiné soutěže, kupříkladuprvoligové ABL, jde o počet nadprůměrný. Jak bylo naznačeno, chybělo několikero ze stálých hostů oblíbeného turnaje, zejména hráčů BT Notaxo, jiných pro zranění. To se odrazilo i v pořadí samotném, když někteří hrající předehrávku či úvodní hrací rundy hlavního dne, v domnění nedostatečných výkonů na semifinále nedorazili a tak prostor dostali i ti jinak nepostupující. Ku příkladu do semifinále se podíval i Jaroslav Lacinamísta34. a to se součtem 4 kvalifikačních her 734 bodů. Čili skutečně počinek, s nímž by jindy na postup nárok zdaleka nebyl.

 Taktéž jsme přivítali i několik úplně nových tváří, jimž se zadařilo různorodě, přesto věříme, že si svou účast užili a setkáme se znovu v měsících následných.

Přes tento fakt se na čele pořadí usadily veskrze postavy známé, nejlépe kvalifikací prošli a přímý postup do finále si vyzískali Josef Colon,Pavel Javůrek, Ivan Kober a díky opravnému startu i Antonín Matějka. Všichni se zřekli práva možnosti zahrát si semifinále a tak jen počkali, jaké obsazení bude mít zbývající čtrnáctka postupujících. Z té se své účasti zřekla jinak postoupivší enkláva JM Bowlingu (Jarmila a VladimírMervovi i Milena Jašková), jiní hráči stejně jako před semifinále, buď nedorazili vůbec či naopak zbytečně brzy hernu opustilia tak jako poslední finálový účet mohl zaznamenat Bohumil Brázda (v semifinále součet dvou her 365 bodů….).

Finálové dvě hry, na celkový součet znovu od nuly, jak to zpravidla bývá, dlouho nikoho na vítězství nefavorizovaly, pomyslné průběžné pořadí se měnilo každým hodem či framem, aby nakonec jako nejlepší tempař a muž chladné hlavy se ukázal jeden z největších želízek v ohni v boji i o celoroční primát turnajové série, Lukáš Gurgul. Vyrovnanými hrami 277 a 266 dokázal přistřihnout křidélka i Josefu Colonovi, hrajícího tento večer skvěle, dokonce držiteli nejvyššího průměru 264,17 a pasoval jej tak v poměru 543 ku 523 bodů do pozice korunního prince. Z povzdálí bronzového stupínku sledoval souboj dvou kohoutů spokojený Jaromír Makovec s finálovým součtem 477 bodů. Do honorované osmičkynejlepšíchse poté vtěsnali již ve vyrovnaných hrách, kde rozhodovaly opravdu jen kuželky, v pořadí ještě Petr Ondrejec, Pavel Javůrek, Oldřich Janiga, Antonín Matějka a Martin Palas.

Nejlepší ženou se stala celkově i díky dobrovolné finálové neúčasti dvacátá Jarmila Mervová,následovaná jedenadvacátou Milenou Jaškovou.Největší parohačkou turnaje byla s plnými 12splity MarcelaSerbusová, těsně před s 11 nelichotivými dohozy Danielou Hajnou.Mezi muži si doplňkové ohodnocení podělili za 8 zápisů Lukáš ObrusníkMartinem Palasem.Maximální náhozy 300, byť tentokrát „pouze“ devítkových parametrů, padly tři a jejich autory jsou Oldřich Janiga i Pavel Javůrek v kvalifikaci a Vladimír Merva v semifinále.

Závěrečný klasický turnaj před Vánočním Štěpánským je na pořadu první listopadové úterý a sice 5. 11. s pondělní předehrávkou 4. 11.v běžných časech. Kdo bude dopředu vědět o své absenci, prosíme o včasné oznámení pořadateli pro možnost startu hráčů jiných…

Váš Xbowling team – bowling Žižkov