Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

Májová Žižkovská Devítka svědkem čisté hry a triumfu Davida Raina

« zpět na seznam

9.5.2019

Májová Žižkovská Devítka svědkem čisté hry a triumfu Davida Raina

Druhý, státním svátkem půlený květnový týden, byl již pátým hracím dnem letošní turnajové série Žižkovské Xbowling Devítky. Nakonec za účasti 45 hráček a hráčů po zásluze triumfoval David Rain, který si kromě další skleněné kuželky do sbírky odnáší zápis z kategorie nejlepších výkonů, když svou druhou finálovou hrou dokázal zahrát čistou třístovku“. Do té doby to vypadalo, že tento turnaj bude na hry maximální hodnoty skoupý, neboť jediným a prvním držitelem byl z druhé kvalifikační hry pouze Lukáš Obrusník (nakonec svou závěrečnou finálovou hrou se k němu připojil ještě Karel Jašek).........

David Rain opravdu turnajem v měsíci lásky prošel jako nůž máslem, když jeho kvalifikační hry mu postačily na přímý postup do finále, kde svou dominanci potvrdil jak náhozem neběžným každého dne, k němu doplnil 265 a o 14 kuželek přeskočil dalšího přímého postupujícího (po svého práva zřeknuvšího se Vladimíra Mervy)Jaromíra Makovce. Ten tak ke stříbrnému stupínku potřeboval výkony 264 a 287 bodů. Na stupních nejlepších se po delší odmlce objevil ještě Pavel Javůrek díky vyrovnaným počinkům hodnoty 264 a 263.

Do honorované osmičky šťastnějších se ještě vešli ve velice vyrovnaném a výkony hodnotném finále Karel Jašek (celkem 523 bodů), Martin Russ (511), Antonín Matějka (509), Andrej Paračka (496) a Zbyněk Karbusický (468). Až za nimi končí svou pouť zbývající dva přímo postupující z kvalifikace a sice na 9. místěvítěz kvalifikace, kam se usadil již po pondělní předehrávce, Lukáš Gurgul díky hrám 244 a 220Petrem Ondrejcem (218 &240).

Cenu za Nejlepší ženu si odnesla Edita Mazzaferro, které náleží v celkovém pořadí 20. místo, což značí že bohužel finále bylo tentokrát čistě pánskou záležitostí a Editě k účasti mezi závěrečnou osmnáctkou nestačil ani parádní semifinálový průměr 213. Primát květnové Parohačky náleží za dvanáctero splitů Nadě Elstnerové, mezi muži si cenu na příštím turnaji převezme premiant této kategorie poslední doby Petr Sojka, jemuž k triumfu postačila polovina zásahů oproti dámám. Cenu útěchy si za nepopulární pozici prvních nepostupujících odnesli ještě David Kofroň po kvalifikaci a Martin Žebro po semifinále.

V pořadí šestá, červnová Žižkovská Xbowling Devítka je na pořadu hned začátkem dalšího měsíce a sice s pondělní předehrávkou 3., která mimořádně začíná již ve 14:30 a hlavním hracím dnem coby úterkem 4. června, kam si dovolujeme všechny účastnivší se i další zájemce srdečně pozvat. Zrovna tak na sesterskou na Xbowling Strašnický, kde je na programu její květnový turnaj v úterý 21. se standartní předehrávkou v pondělí 20. května.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov