Xbowling Žižkov, Praha 3

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 143

Nedělní dvojice Xbowlingu Žižkov znovu ožily

« zpět na seznam

18.2.2019

Nedělní dvojice Xbowlingu Žižkov znovu ožily

Po podzimní pauze znovu ožila 17. února tréninková turnajová série Nedělní dvojice Xbowlingu Žižkov. Po odřeknutí účasti několika párů našlo k premiérovému klání cestu 11 dvojic, povětšinou letitých návštěvníků. Jednou z těch, co účastí prozatím příliš nenasbíralo, bylo ryze dámské duo Lidmila Maršálková s Veronikou Langrovou a dámy si nováčkovskou daň vybraly mírou vrchovatou..........

Po odehrání kvalifikace (čítající v nezměněných pravidlech 2 hry každého za sebe, dvě společné při střídání se po frame a dvou závěrečných s výměnou hráčů v dvojici po každém hodu) totiž zamířily k domovům s přesvědčením, že sice do play off bojů postoupily, avšak že nadstavba turnaje následuje až na turnaji dalším, tudíž březnovém pokračování. Proto díky nižšímu počtu účastnivších se dvojic, kdy semifinále absolvuje dvanáctka nejlepších, nepostupoval přímo do finále pouze pár nejlepší po kvalifikaci, ale dokonce i z místa druhého. A těmi byl výkvět společenství Notaxo Ladislav Švec s Jaromírem Malcem, respektive Tomáš Mračko versus David Rain. První zmiňovaní, nejenže v součtu úvodních her dokázali zahrát neskutečných 1 799 bodů, ale rukou Miroslava Holoubka byli dokonce obdarování losovaným bonusovým měšcem hodnoty 1 100,- Kč blahopřejeme. Dlužno dodat, že Lidmile Maršálkové s Veronikou Langrovou díky jejich výkonům náleží dvě poukázky na 50% slevu na hodinu bowlingu v jakémkoli cenovém pásmu, coby Cena útěchy, určená k tréninku a zdokonalování se v bowlingových dovednostech. Budou jim tak předány dodatečně na turnaji následném.

V semifinálových vyřazovacích bojích na součet dvou her, při střídání se hráčů po frame, na sebe tak narazilo pouze 8 dvojic ve 4 utkáním a kromě jediné vyjímky konfrontace dopadla dle umístění po kvalifikaci, kdy výše postavení o postup do následného finále nepřišli. Pouze dámské duo Notaxa Gabriela Malcová s Alenou Sovovou (6. místo) v zajímavém, vyrovnaném a na vysoké úrovni hraném duelu se muselo sklonit před párem Martin Russ s Petrem Ivancivem (7. místo). Ve finále samotném svou dominanci již bohužel nepotvrdili pánové Švec a Malec a nakonec tak na ně, přes celodenní průměr 214,30, zbyla pouze 6. příčka. Naopak v trendu z úvodu večera pokračovali Tomáš Mračko i David Rain a po zásluze, díky finálovým hrám 235 a 203 vítězí. Druzí skončili výbornými hrami 218 a 202 Tomáš Kadlčík a Jiří Beran a posledním, kdo se v závěru dostal v průměru přes hranici 200 byli v součtu s 411 bronzoví Vlastička Eidernová s Ladislavem Šimánkem. Všem děkujeme za pohodový a prima večer a na viděnou nejen s nimi, ale třeba i tvářemi dalšími, se těšíme přesně za měsíc, tedy znovu v neděli 17března.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov