Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

Neskutečné stalo se – E.V.I.K. vede 8. ligu

« zpět na seznam

15.4.2019

Neskutečné stalo se – E.V.I.K. vede 8. ligu

4. hrací den ABL místní 8. ligy Xbowlingu Žižkov se odehrál tradičně v neděli od 18:00 a sice 14. dubna. Od počátku nebylo zřejmé, kdo se stane premiantem večera, utkání se odehrávala povětšinou vyrovnaně a v určitých momentech to vypadalo, že ani o vedení v tabulce z hlavních aspirantů žádný příliš nestojí……….

Několikrát již vše nasvědčovalo tomu, že vedoucí Zevláky poprvé přeskočí, kromě ze startu soutěže vedoucí Šumafuk – Rodamiento, horký favorit postupu do ligy vyšší, E.V.I.K., ale vždy s díky odmítl. Až v posledním hracím kole, kdy již Zevláci měli svá utkání odehrána a k dobru 2,5 bodu, E.V.I.K. dokázal získat 4 body a před závěrečnou porcí duelů každého s každým tak s celkově 77 body vedou.

Tyto dva týmy se nakonec od ostatních lehce oddělily a zřejmě v závěrečných zápasem pravdy se mezi nimi rozhodne, kdo postoupí do 7. ligy dalšího ročníku ABL přímo, coby družstvo vítězné a kdo si bude porovnávat konečný průměr s mužstvem skončivším na 6. místě vyšší ligy. Aktuálně bronzoví Šumafuk – Rodamiento jistě ještě s bojovností vlastní zkusí znepříjemnit leaderům život, avšak jejich konto, čítající 66 bodů, značí i poměrnou ztrátu a sice 9,5 na stříbrný a dokonce 11 bodů na zlatý stupínek

Oproti tomu o osudu Strážců vesmíru38 body i Energie Teamu (47 bodů) již na opačném pólu tabulky začíná být rozhodnuto, neboť pátý Pražský výběrk dobru dalších 10 bodů a zřejmě si premiérové setrvání v soutěži pohlídá. Ovšem nikdo nemusí pohazovat flintu do žita, ve hře je ještě solidních 30 bodů, jež mohou rozhodnout a změnit leccos… Poslední hrací den je tedy tradičně na závěr víkendu a to 19. května.

Nejlepším hráčem soutěže zůstal Martin Havel (Zevláci) s průměrem 179,04, ženou nově Eva Rechtoriková (E.V.I.K.) se 152,59 a hráči Nejužitečnějšími pak s 19 body duo Martin HavelLiborem Rechtorikem s vedoucího (skoro) rodinného seskupení.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov