Xbowling Žižkov, Praha 3

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 143

První Devítka Xbowlingu Žižkov roku 2019 kořistí Martina Russe

« zpět na seznam

8.1.2019

První Devítka Xbowlingu Žižkov roku 2019 kořistí Martina Russe

Netradičně a vyjímečně první lednovou neděli se na Žižkovském Xbowlingu konal úvodní turnaj Devítkové série roku 2019. Po několika předběžných omluvenkách díky nestandartnímu hracímu dni a nepřítomnosti vícero přihlášených a potvrzených účastníků bez omluvy, jsme nakonec přivítali sympatických 44 hráček a hráčů………

Tentokrát si přišlo zpestřit posváteční konec víkendu několikero nových či staronových tváří, z nichž někteří promluvili i výrazněji do konečného pořadí. Díky zmíněné situaci využil rekordní počet zúčastněných možnosti opravných startů, takže kdo chtěl, bowlingem se pobavil dosytosti. Po odehrání kvalifikačních rund, čítajících součet čtyř her, se vykrystalizovala čtveřice přímo postupujících do finále a sice Lukáš Gurgul (jenž byl současně i prvním držitelem maximálního náhozu 300), David Rain, Petr Ondrejec a Ladislav Švec, který se ale svého práva zřekl, místo přepustil dalšímu v pořadí a sice Karlu Jaškovi a odehrál dvě hry vyřazovacího semifinále. Tím, koho minul postup do osmadvacítky nejlepším opravdu těsně a odnesl si cenu útěchy v podobě Svijanského duopaku, byla Alena Sovová s výkonem 795. Naopak posledním šťastným byl držitel posledního součtu čtyř her nad 800, jeden z nováčků Zdeněk Štekrt, překonavší tuto hranici o pouhopouhou jednu kuželku.

Než se rozběhli líté vyřazovací boje, vyhlášena byla i "Parohačka" turnaje, jíž se stala s rekordními 12 splity Miloslava Suchánková, mezi muži tento počin zopakoval, stejně jako na Štěpánské devítce s 8 zásahy, Petr Sojka. Jasné bylo i to, že titul Nejlepší ženy Xbowling Devítky obhájí Danka Šimková, neboť se jako jediná z žen kvalifikovala nejen do semifinále, ale dokázala postoupit posléze i do finálového klání. Tam již se bohužel nepodíval Jaromír Makovec, jemuž byl málo součet dvou her hodnoty 418, oproti tomu posledním opravdu šťastným byl Petr Vrba s 430 body.

Ačkoli ve finálovém završení se tentokrát mezi osmnáctkou adeptů nenašlo nikoho, kdo by dokázal zahrát čistou, byť devítkovou hru, hry samotné do posledních pokusů nefavorizovaly nikoho k triumfu a tak se celkem nenápadně vyrovnanými hrami 277 a 266 této šance chopil a zvítězil Martin Russ. Stříbrný skončil přímo postupující David Rain s 530 body v součtu a ztrátou 13 kuželek na vítěze. Bronz poté bral minule stříbrný Stanley Mareš s 515. Bramborový skončil Antonín Matějka s 506 a posledním, kdo překonal hranici 500 bodů, byl prosincový premiant Ladislav Švec, jemuž na 4. místo chyběla 1 kuželka. Odměněným byl ještě na 8. místě skončivší Oldřich Janiga se součtem finálových her 483.

Drobnou Svijanskou cenu si za hry hodnoty 300 pak ještě odnesli kromě již zmiňovaného Lukáše Gurgula 2x Ladislav Švec a Vladimír Merva, po jednom David Rain a Karel Jašek. Těm, co přišli, díky za účast a nejen s nimi, ale i ostatními se těšíme na únorovém pokračování, jež je na pořadu dne již klasicky s pondělní předehrávkou v úterý 12. 2.. Taktéž připomínáme termín Finálového Devítkového Masters (společné finále celoročního pořadí Devítkových sérií Xbowlingu Žižkov a Strašnice), které se letos hraje pouze na herně Žižkovské a to v neděli 27. ledna, kam je již aktivní obsazovačka. A tak prosíme hráče, aby se včas registrovali a oproti tomu Ti, co vědí, že hrát nechtějí či nemohou, aby včas dali vědět pořadateli a jejich místo mohlo být nabídnuto dalším v pořadí....

Váš Xbowling team – bowling Žižkov