Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

První prázdninová Žižkovská Xbowling devítka kořistí Josefa Colona

« zpět na seznam

4.7.2019

První prázdninová Žižkovská Xbowling devítka kořistí Josefa Colona

Již sedmá letošní Žižkovská Xbowling Devítka je minulostí. Hned zkraje prázdnin a sice s pondělní předehrávkou a hlavním hracím dnem úterým 2. července, si v parném a dovolenkovém čase logicky našla cestu nejnižší návštěva nejen letošního roku, ale doby dlouho dávné a sice 33 hráček a hráčů. Dá se říci, že kdo v podstatě dorazil a chtěl, tak minimálně do semifinále postoupil…

Bohužel pár vyjímek se našlo, z nichž tím nejsmutnějším byl zřejmě Lukáš Gurgul, který zahrál výborně kvalifikaci a až hody posledních kvalifikantů jej odsunuly z pozice přímo postupujícího do finále. Skončil tak po úvodních 4 hrách se součtem 950 na 5. místě, avšak z pracovních důvodů se žel nemohl semifinálových bojů zúčastnit. Díky tomu se z místa 1. nepostupujícího do semifinále podíval Václav Kouba a to dokonce při shodném součtu 735 bodůPetrem Sojkou jen díky vyššímu náhozu. I výše postupové laťky jasně dokumentuje odlehčenou prázdninovou atmosféru turnaje…

Dlužno dodat, že Václav Kouba měl štěstí hned dvakráte, neboť i do finále postupoval jako poslední, byť Danka Šimková se své účasti zřekla a tak nečekanou možnost zahrát si měl i devatenáctý Martin Žebro. Před dvěma semifinálovými hrami postoupivší čtyřiadvacítky si přímý postup do finále vybojovali David Rain, Jiří Kotjužanský, Jaromír Makovec a Martin Russ. Posledně jmenovaný se svého práva zřekl, což se mu bohužel stalo v semifinále osudným, neboť to již se mu nakonec nevydařilo natolik, aby do nejlepší osmnáctky proklouznul. Při avízované neúčasti Lukáše Gurgula právo odpočinku od semifinále připadlo Martinu Palasovi, ale i ten hrát chtěl, tudíž posledním, kdo výzvu přijal, byl Josef Colon.

Ba co více, nejen, že zregeneroval, ale dokázal zahrát dvě vyrovnané hry 268 a 264, což jej katapultovalo do čela konečného pořadí a tak si odnáší kromě vítězství a Svijanského soudku i skleněnou kuželku. Druhé místo patří v součtu finálových her s výkonem o 2 body nižším, tedy 530, Vítězslavu Květenskému a další, kdo se také na bedně objevil po nějakém čase, je Petr Ivanciv se ztrátou znovu dvou kuželek na stupínek vyšší. To jen podtrhuje vysokou a naprosto vyrovnanou úroveň bojů finálových. Do honorované osmičky  nejlepších patří ještě Vladimír Merva, David Rain, Jiří Kotjužanský, Miroslav Holoubek a Antonín Matějka.

Nejlepší ženou se stala celkově jedenáctá Milena Jašková a je potřeba zmínit, že tentokrát hrály finále dokonce dvě a nebýt odstoupení Danky Šimkové, mohly ženy tři, což nebývá zrovna tak zvykem… Největší parohačkou turnaje byla s šesti splity Marie Kamenská a mezi muži si cenu odnesl za 11 zápisů kdo jiný než Václav Kouba… Maximální náhozy 300, byť tentokrát „pouze“ devítkových parametrů, padly tři a jejich autory jsou David Rain v kvalifikaci, Antonín Matějka v semifinále a Petr Ivanciv ve finále. Srpnový turnaj je na pořadu v úterý 6. srpna s obligátní pondělní předehrávkou v běžných časech.

Váš Xbowling team - bowling Žižkov