Xbowling Žižkov, Praha 3

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 143

The Big Lebowski ztratili neporazitelnost, přesto dominovali skupině C na Žižkově

« zpět na seznam

27.8.2019

The Big Lebowski ztratili neporazitelnost, přesto dominovali skupině C na Žižkově

Čtvrtým hracím dnem Letní Devítkové ligy ryze na Xbowlingu Žižkov skupina C v pondělí 26. srpna zkompletovala sedmičku nejlepších družstev, postupujících do následných „A“ i „B“ finále. O vítězi nebylo ještě před rozehráním závěrečných duelů pochyb, pouze se čekalo, kolik bodů The Big Lebowski posbírají. Nakonec utržili svou první a jedinou porážku v soutěži a končí s 84 body a průměrem 673,60. Změna nastala na stříbrném stupínku, kam se mohutným závěrečným finišem propracoval Casus a s 56 body tak doprovází vítěze do velkého finále.

Oproti tomu s 3. místem a pouze s „B“ finálem se musejí smířit dlouho druzí chlapci z Bus Teamu A, avšak 11 bodů, coby zisk ze 4. hracího dne a celkově bodů 52 na vyšší umístění nestačilo. Neboť bramborové LuMiRo dopředu avizovalo, že bohužel nadstavbovou skupinu hrát nemohou, jako druhý do malého finále postupují Lautr nic, jimž poslední kolo vyšlo bodově nadmíru a končí v tabulce na 5. místě. Při vzácné shodě 32,5 bodušestým Drtivým dopadem jim lepší postavení zajistilo vyšší skóre.

Dnešního večera jsme nebyli svědky žádného maximálního náhozu 300, 278 bodů zahráli svorně Michal Stašek (Lautr nic) s Liborem Machem (The Big Lebowski), den před tím nečekaným vítězem prestižní kategorie A celoprázdninového tréninkového turnaje pražských Xbowlingovských heren Summer Cup. Libor nejen, že závěrečné kolo dominoval pořadí Nejlepších hráčů s průměrem 240,60, ale předstihl Jaromíra Vohryzku (Casus, 236,20) i v celkovém pořadí s průměrem 237,55. Aby toho nebylo málo, s 18 body vévodí i kategorii Nejužitečnějšího hráče. Nejlepší ženou se poté stala díky pouze 5 odehraným duelům Dáši Vohryzkové (Casus, 208,00) Jitka Zelenková (Drtivý dopad) s průměrem 196,53.

Finálovým večerům Letní devítkové ligy na Xbowlingu Žižkov tedy již nic nebrání a tak prosíme družstva, jež ve svých finále mají právo startu, aby v případě, že nemohou či hrát již jedno z finančně dotovaných finále nechtějí, aby dali pořadateli včas vědět, aby byla možnost oslovení případných dalších v pořadí.

„B“ finále se hraje ve čtvrtek 29. srpna19:00 a účast si vybojovali: RollEX, E.V.I.K., Zevláci, Zelená síla, Poštovní Express, Bus Team A a Lautr nic.  „A“ finále poté v neděli 1. září ve stejný čas s právem účasti pro: Xbowling team Žižkov, JB Miramare 1807, Pražské šunky, Familly Fitness, BT Notaxo, The Big Lebowski a Casus. Obojí jsou již finančně oceňované a nadto nejlepší z velkého „A“ finále si vybojují možnost startu na Celorepublikovém Masters finále Letních devítkových lig na Best Bowlingu Zličín.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov