Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

Vítězem 3. ligy jednotlivců je Pavel Štafa

« zpět na seznam

11.11.2019

Vítězem 3. ligy jednotlivců je Pavel Štafa

Dernieru pro letošní rok Lig jednotlivců na Žižkovském Xbowlingu obstaraly v sobotu 9. listopadu ty mužské nižší. Jako první se do sebe pustila k sedmička právoplatných hráčů 3. ligy, doplněná za Josefa Gruncla alternujícím Bohumilem Brázdou.

Od počátku si zejména první vyrovnaná pětice nic nedarovala a svedla urputný boj v duelech vzájemných o primát v hracím dni i celkový. Nakonec se přeci jen určité nepatrné bodové rozdíly mezi pány utvořily a tak minulý premiant Petr Manhart musel vzít chtě nechtě za vděk až pozicí pátou při zisku 1 343 bodů. Souboj spřízněných těsně před čtvrtým Aurelem Baltaretu (1 374 bodů) pro sebe rozhodl Jiří Fousbody 1 393. 1 412 bodů už na druhé místo potřeboval Ondřej Košata a nejvíce, 1 491 bodů, nashromáždil Pavel Štafa a po zásluze triumfuje tento hrací den, jakožto i v pořadí celkovém při součtu 2 804 bodů.

Přes dnešní slabší bodový přísun Petr Manhart uhájil v konečném resumé alespoň pozici stříbrnou díky 2 739 bodům a náskoku pouhých 13 bodů před třetím Jiřím Fousem. Znamená to tak, že v jarním pokračování soutěže se uvidíme s oběma prvně jmenovanými ve vyšší, tedy 2. lize. Oproti tomu do nižší se pro novou periodu podívají tentokrát nepřítomný Josef Gruncl (celkem 2 228 bodů) a bohužel i Zdeněk Barták, když ani jemu konečných 2  053 bodů bylo pro setrvání málo.

Z odehraných utkání a dosažených výkonů by bylo neslušné nevypíchnout nához „poledne“ 239 bodů v podání dominujícíhoPavla Štafy, jež přidal i 236 bodů. Více jak solidních je i 223 bodů Ondřeje Košaty. Všem děkujeme za účast a budeme se těšit na viděnou, když ne při jiné (bowlingové) příležitosti, tak v novém ročníku Ligy jednotlivců i celém roce 2020.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov