Xbowling Žižkov, Praha 3

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 143

Vypnout-zapnout vítězi skupiny D Letní devítkové ligy

« zpět na seznam

29.8.2019

Vypnout-zapnout vítězi skupiny D Letní devítkové ligy

Závěrečný 4. hrací denXbowlingovskéLetní devítkové ligy odehrála v úterý 27. srpna již i skupina D. Tato jediná poznala obě herny, kde soutěž probíhala a sice dvakráte Xbowling Strašnický i Žižkovský. Tentokrát na druhé jmenované si závěrečnou porci duelů přišlo odehrát kompletní osazenstvo a ačkoli pro postup do následných „A“ i „Bfinálebyli postupující v podstatě dopředu jasní, zápasy nepostrádaly napětí a konečné výsledky nenechaly kámen na kameni.

V souboji o stupně vítězů, v trojici postoupivších do velkého Strašnického finále,vstupovali jako největší adepti triumfu Bus team C, těsně následovaní týmem Jimato. Avšak vývoj večera vzal prognózám za své a ze závěsu bronzového stupínku skvěle, zejména bodově zahráli chlapci Vypnout-zapnout a Ti nakonec oba zmiňované předstihli a s konečnými 64,5 body vítězí. Druzí končí Bus tem C60 body a třetí místo patří Jimatubody 57. Nic na tom nemění, že všechna tři družstva postupují do „A“ finále. Pod hernu Xbowlingu Strašnického (na rozdíl od Žižkovského, kde se do finále kvalifikovaly týmy ze skupin A, B a C) díky neobsazení skupiny F spadají pouze D E, takže finále mají právo hrát v podstatě všichni zúčastnění. Do společného finále A“ postupují z obou družstva na stupních vítězů, do malého pak od 4. do 6. místa.

A právě v této skupině D postup do „Bfinále připadl mužstvům Tantas Barbas, No Limits a Těžkej omyl, kteří končí přesně v tomto pořadí, když Tantas Barbas do závěrečného večera vstupovali z nejhorší pozice z místa šestého. Avšak získali svorně s premianty skupiny Vypnout-zapnout pěkných 20bodů a tak i oni své nejbližší soky přeskočili a v tabulce končí na bramborovém stupínku. Dokazují tak, že druhá polovina soutěže je zastihla ve výborné formě a mohou jen litovat nevydařeného úvodu prázdnin…

Nejvyššího výkonu večera dosáhl Michal Berger (Bus team C) hodnoty 276 bodů, Robert Martiška (Tantas Barbas) pak s průměrem 234,33 byl hráčem nejkomplexnějším. Celkově se Nejlepším hráčem stal Jiří Páv (Jimato) s průměrem 213,90, mezi ženami Katarína Štefániková (Bus team C) se 194,80 a ta také obsadila nejvyšší stupínek v kategorii Neužitečnějšího hráče, kde však 13 bodů získali i Michal Toman (Tantas Barbas), Věra Gajdošíková (No Limits) a Martin Kleiman (Vypnout-zapnout).

Dohráním této poslední skupiny se zkompletovali postupující i do Strašnických finále a tak „B“ si zahrají ve čtvrtek 5. září19:00: Tantas Barbas, No Limits, Těžkej omyl, Padám, padám, Loněk (2+1) a Vinaři de Strašnice.

A finále poté ve středu 11. září ve stejný čas: Vypnout-zapnout, Bus team C, Jimato, Šulíni, Tres chuanos a Tři Grácie. Obojí jsou již finančně oceňované a nadto nejlepší z velkého „A“ finále si vybojují možnost startu na Celorepublikovém Masters finále Letních devítkových lig na Best Bowlingu Zličín.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov